Vinnerbildene fra 4. Vestkysten fotokamp 2019

Vinnerbildene fra 4. Vestkysten fotokamp 2019

Vestkysten fotokamp er en norsk circuit, det vil si en fotokonkurranse der man med én levering blir bedømt av flere juryer.

Det er klubbene Bekkalokket, Haugaland og Skodje som arrangerer konkurransen, som ble avholdt for fjerde gang nå i høst. Konkurransen har patronat fra NSFF og resultatene teller til NSFF sine nasjonale plaketter.

Hver jury har kåret vinnere i henholdsvis farge og monokrom, og i tillegg er det kåret et beste bilde innen hvert av temaene natur (Skodje), gatefoto (Bekkalokket) og portrett (Haugaland) – disse ble belønnet med NSFF-pokal. 102 medlemmer fra 28 klubber leverte inn 399 monokrome bilder og 406 fargebilder.

Hele resultatlisten finner du her (PDF).

CEWE gavekort i premie til vinnerne:

 • 1. plass: CEWE gavekort på bildeprodukter kr. 1.500,-
 • 2. plass: CEWE gavekort på bildeprodukter kr. 750,-
 • 3. plass: CEWE gavekort på bildeprodukter kr. 350,-

NSFF-pokal til beste natur-, gate- og portrettfoto:

NSFF-pokal til beste naturbilde: "Tiurleik" (Atle Helland, Kvinnherad Fotoklubb)
NSFF-pokal til beste gatefoto: "Eating my own shit" (Ida Kristin Vollum, Haugaland Fotoklubb)
NSFF-pokal til beste portrett: "Reading a book" (Morten Tellefsen, Bekkalokket Fotoklubb)

Juryert av Haugaland fotoklubb

Juryen besto av: Sigurd Wold, Astrid Gjerde, Jone Haakonseth (farge), Øyvind Ek (monokrom). Klikk på bildet nedenfor for å se alle i bildekarusellen:

Juryert av Bekkalokket fotoklubb 

Juryen besto av: Irene Osberg, Terje Bergersen og John Vint. Klikk på bildet nedenfor for å se alle i bildekarusellen:

Juryert av Skodje fotoklubb 

Juryen besto av: Kenneth Enstad, Monica Elise Vestre og Synnøve Tveten. Klikk på bildet nedenfor for å se alle i bildekarusellen:

Om skribenten

Birgit Fostervold

Nestleder i NSFF, redaktør for NSFF Magasin og nsff.no. Medlem i Homborsund fotoklubb. Ivrig entusiast med forkjærlighet for rust og patina. Ser gjerne verden i et bøyd perspektiv, gjennom diverse Lensbaby-optikk.

Legg igjen kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *

Dette nettstedet bruker Akismet for å redusere spam. Lær om hvordan dine kommentar-data prosesseres.

Oppslagstavla

FOR TIPS OG NYHETER I KORTFORM

Tips oss om stort og smått fra ditt distrikt! magasinet@nsff.no

RSS SISTE FRA NSFF.NO

 • NSFF film- og fototreff i Sandnes høsten 2020 10. desember 2019
  Med det planlagte treffet i Sandnes høsten 2020 ønsker NSFF å nå alle dere med filminteresse og alle som er nysgjerrige på å lage historier med varierte bilder i en serie. Besøk nsff.no for mer informasjon fra Norsk Selskap for Fotografi.
 • Programmet for Norsk Naturfotofestival 2020 er klart 9. desember 2019
  Norsk Naturfotofestival 2020 har programmet klart, og vi minner om at NSFF-medlemmer har tilbud om early-bird-priser på festivalpass. Besøk nsff.no for mer informasjon fra Norsk Selskap for Fotografi.
 • Delta på NSFF landslag i 20th FIAP Nature Biennial 2020 8. desember 2019
  NSFF stiller med landslag i 20th FIAP Nature Biennial 2020. Deltakelsen er gratis og hver deltaker kan levere inn fire bilder for vurdering til hvert tema. Besøk nsff.no for mer informasjon fra Norsk Selskap for Fotografi.
 • Send inn dine bilder for vurdering til Årbok 2019! 3. desember 2019
  Det er nå åpnet for innlevering av bilder til NSFF Årbok 2019. Alle registrerte medlemmer i NSFF i 2019 kan delta. Temaet er som vanlig fritt, men bildene må være tatt i løpet av 2019. Besøk nsff.no for mer informasjon fra Norsk Selskap for Fotografi.
 • 2680 Vågå – til spesialpris for NSFF 2. desember 2019
  Boka "2680 Vågå" forteller 30 års historie om Krogvold Workshop i tekst og bilder. NSFF-medlemmer kan nå bestille boka til redusert pris og fastsatt fraktkostnad. Besøk nsff.no for mer informasjon fra Norsk Selskap for Fotografi.

RSS NFFF (nordic.photo )

 • 4th Nordic Circuit 12. august 2019
  Welcome to the 4th nordic Circuit. Please read the conditions/invitation Please submit your entries . . . . Please take a look at this video for instruction on how to submit your entries.
 • Fotoklubben Fokusera Flen 21. juni 2019
  I Oktober 2018 mottog vår klubb (Fotoklubben Fokusera Flen) ett arbetsstipendium från NFFF (Nordiska Förbundet för Fotografi). Den 18:e oktober gick startskottet för vår första utställning. Flens Bibliotek skulle under hösten inviga sitt nya ”Gallerirum”, och vår klubb var första utställare. Bidraget gjorde att kunde vi köpa BÅDE ramar och passepartouter, samt låta printa bilderna […]
 • Nordiske mestere 2019 20. april 2019
  Gratulerer til Marc Sabat, Finland Nordisk mester i klasse farger! Gratulerer til Bjarne Hyldgaard, Danmark! Nordisk mester i klasse monokrom! Alle resultater

Nordiske fotoorganisasjoner

Nordic Society of Photography (NFFF) Norsk fotohistorisk forening Fellesorganisasjonen Foto-Norge Selskabet for Dansk Fotografi (SDF) Suomen Kameraseurojen Litto Ry (SKsl) Riksförbundet Svensk Fotografi (RSF)