2nd Fjord-Bergen International Exhibition of Photography

Bekkalokket Fotoklubb arrangerte i 2019 sin andre internasjonale konkurranse; 2nd Fjord-Bergen International Exhibition of Photography.

I år hadde Fjord-Bergen en økning i antall deltakere og bilder. 251 deltakere fra 43 land fra alle verdensdeler sendte inn til sammen 3400 bilder. Det ble deltatt i fire klasser; fritt motiv i monokrom og farge, phototravel og natur. 801 bilder ble antatt/premiert. 20 gullmedaljebilder har vært utstilt på Comfort Hotel Bergen Airport, sammen med en presentasjon på skjerm av alle 180 bildene som fikk awards (hederlig omtale og medalje).

83 norske autorer fra 26 klubber leverte inn 1143 bilder. 163 av disse bildene ble antatt, 25 bilder fikk hederlig omtale og 12 bilder fikk medalje. Det forteller oss at norske fotografer har et høyt fotografisk nivå! Beste norske autor ble for øvrig Atle Sveen fra Moelv Kameraklubb, som på sin side ble beste norske klubb.

FIAP blue pin deles ut til den fotografen som har flest antatte/awards, og i år ble det Arun Mohanraj fra England.

Juryen i 2nd Fjord-Bergen 2019

Juryen besto av f.v. Trond M. Skaret, Bjørn Reidar Olsson og Bjarte Haugland.

Takk til våre sponsorer: Bergen Kommune, Vestland fylkeskommune, G.C. Rieber, Comfort Hotel Bergen Airport og CEWE Japan Photo.

Gullmedaljer fargeklassen:

Gullmedaljer monokromklassen:

Gullmedaljer naturklassen:

Gullmedaljer reiseklassen:

Om skribenten

Roald Synnevåg

Tidligere leder og nestleder i NSFF, nåværende styremedlem. Æresmedlem av NSFF og av Bekkalokket Fotoklubb. EsNSFF (1995), AFIAP(1995), ANSFF (1997), ENSFF (1997), HonENSFF (1997), EFIAP (2003), EFIAP-B (2011, EFIAP-S (2014), MFIAP (2014), PPSA (2014), EFIAP-G (2015), EPSA (2015), EFIAP-P (2016), ENSFF-B (2015), ENSFF-S (2016), ENSFF-G (2017), BPSA – Bronze (2017), MPSA (2017).

Legg igjen kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *

Dette nettstedet bruker Akismet for å redusere spam. Lær om hvordan dine kommentar-data prosesseres.

RSS SISTE FRA NSFF.NO

 • Reglane for NM i foto er revidert 27. januar 2020
  Reglane for NM i foto er revidert. Dette er gjort med bakgrunn i tilbakemeldingar og justering i samband med nytt system for innlevering. Besøk nsff.no for mer informasjon fra Norsk Selskap for Fotografi.
 • Invitasjonen til vårrunden av NM i foto forsinka, FIAP-innlevering åpnet 17. januar 2020
  Invitasjonen til vårrunden 2020 av NM i foto blir noko forsinka. Fristen blir den same som før, 15. mars. Besøk nsff.no for mer informasjon fra Norsk Selskap for Fotografi.
 • Ny medlemsdatabase for NSFF er nå publisert 1. januar 2020
  Informasjon fra sekretariatet om ny medlemsdatabase for NSFF. Besøk nsff.no for mer informasjon fra Norsk Selskap for Fotografi.
 • Varsel om Landsmøte 2020 1. januar 2020
  I henhold til vedtektene varsles herved om gjennomføring av Landsmøte 2020. Besøk nsff.no for mer informasjon fra Norsk Selskap for Fotografi.
 • Utdelte NSFF-hederstegn 2019, inkludert et nytt æresmedlem 21. desember 2019
  Hvert år mottar dyktige NSFF-medlemmer hederstegn for kunstnerisk såvel som administrativ innsats. Her er en oppsummering av årets tildelinger.  Besøk nsff.no for mer informasjon fra Norsk Selskap for Fotografi.

Nordiske fotoorganisasjoner

Nordic Society of Photography (NFFF) Norsk fotohistorisk forening Fellesorganisasjonen Foto-Norge Selskabet for Dansk Fotografi (SDF) Suomen Kameraseurojen Litto Ry (SKsl) Riksförbundet Svensk Fotografi (RSF)

RSS NFFF (nordic.photo )

 • 4th Nordic Circuit 12. august 2019
  Welcome to the 4th nordic Circuit. Please read the conditions/invitation Please submit your entries . . . . Please take a look at this video for instruction on how to submit your entries.
 • Fotoklubben Fokusera Flen 21. juni 2019
  I Oktober 2018 mottog vår klubb (Fotoklubben Fokusera Flen) ett arbetsstipendium från NFFF (Nordiska Förbundet för Fotografi). Den 18:e oktober gick startskottet för vår första utställning. Flens Bibliotek skulle under hösten inviga sitt nya ”Gallerirum”, och vår klubb var första utställare. Bidraget gjorde att kunde vi köpa BÅDE ramar och passepartouter, samt låta printa bilderna […]
 • Nordiske mestere 2019 20. april 2019
  Gratulerer til Marc Sabat, Finland Nordisk mester i klasse farger! Gratulerer til Bjarne Hyldgaard, Danmark! Nordisk mester i klasse monokrom! Alle resultater