Resultater 28. Hønefoss 2018

Resultater 28. Hønefoss 2018

Resultatene fra 28. Hønefoss 2018 er klare! Arrangøren kan melde om stor respons, med 123 deltagere i alle aldre og fra nesten hele landet som bidro med tilsammen 491 bilder.

Årets jury besto av frilansfotograf Per Martin Nordli, Andreas Grinde og Kjell Ole Bakkene.

 • Beste fotograf – gullplakett og pengepremie: Cathrin Flate Reiten, Skodje Fotoklubb
 • Beste naturbilde – gullplakett og kompaktkamera: «Snacktime», Atle Sveen, Moelv Kameraklubb
 • Beste menneskeportrett – gullplakett og kompaktkamera: «Perfect vision», Cathrin Flate Reiten, Skodje Fotoklubb
 • Beste HØKK-fotograf – gullplakett: Barbro Wilson Hagen, Inger Hurum, Lars-Anders Mosskull, Svein Hurum
 • Beste fotoklubb – gullplakett: Skodje Fotoklubb

Beste bilde

Gullplakett og NSFF-pokal:
«Perfect vision», Cathrin Flate Reiten, Skodje Fotoklubb

Sølvplakett:
«Snacktime», Atle Sveen, Moelv Kameraklubb
«Two in one», John Olav Westlie, Rakkestad Fotoklubb

Bronseplakett:
«Lauvnesvannet», Jan Erik Engan
«Fighting in the air», Gaute Frøystein, Bodø Fotoklubb
«Surfboard», Peter Elias Hoddevik, Skodje Fotoklubb

Hele resultatlisten ser du på HØKKs nettsider.

Beste menneskeportrett og Beste bilde: "Perfect vision", Cathrin Flate Reiten

Om skribenten

Birgit Fostervold

Nestleder i NSFF, redaktør for NSFF Magasin og nsff.no. Medlem i Homborsund fotoklubb. Ivrig entusiast med forkjærlighet for rust og patina. Ser gjerne verden i et bøyd perspektiv, gjennom diverse Lensbaby-optikk.

Sporinger / Pingback

 1. 28 Hønefoss 2018 | Norsk Selskap for Fotografi - […] Oppdatert desember 2018: Resultater finner du nå i NSFF Magasin! […]

Legg igjen kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *

Dette nettstedet bruker Akismet for å redusere spam. Lær om hvordan dine kommentar-data prosesseres.

Oppslagstavla

FOR TIPS OG NYHETER I KORTFORM

Tips oss om stort og smått fra ditt distrikt! magasinet@nsff.no

RSS SISTE FRA NSFF.NO

 • NSFF film- og fototreff i Sandnes høsten 2020 10. desember 2019
  Med det planlagte treffet i Sandnes høsten 2020 ønsker NSFF å nå alle dere med filminteresse og alle som er nysgjerrige på å lage historier med varierte bilder i en serie. Besøk nsff.no for mer informasjon fra Norsk Selskap for Fotografi.
 • Programmet for Norsk Naturfotofestival 2020 er klart 9. desember 2019
  Norsk Naturfotofestival 2020 har programmet klart, og vi minner om at NSFF-medlemmer har tilbud om early-bird-priser på festivalpass. Besøk nsff.no for mer informasjon fra Norsk Selskap for Fotografi.
 • Delta på NSFF landslag i 20th FIAP Nature Biennial 2020 8. desember 2019
  NSFF stiller med landslag i 20th FIAP Nature Biennial 2020. Deltakelsen er gratis og hver deltaker kan levere inn fire bilder for vurdering til hvert tema. Besøk nsff.no for mer informasjon fra Norsk Selskap for Fotografi.
 • Send inn dine bilder for vurdering til Årbok 2019! 3. desember 2019
  Det er nå åpnet for innlevering av bilder til NSFF Årbok 2019. Alle registrerte medlemmer i NSFF i 2019 kan delta. Temaet er som vanlig fritt, men bildene må være tatt i løpet av 2019. Besøk nsff.no for mer informasjon fra Norsk Selskap for Fotografi.
 • 2680 Vågå – til spesialpris for NSFF 2. desember 2019
  Boka "2680 Vågå" forteller 30 års historie om Krogvold Workshop i tekst og bilder. NSFF-medlemmer kan nå bestille boka til redusert pris og fastsatt fraktkostnad. Besøk nsff.no for mer informasjon fra Norsk Selskap for Fotografi.

RSS NFFF (nordic.photo )

 • 4th Nordic Circuit 12. august 2019
  Welcome to the 4th nordic Circuit. Please read the conditions/invitation Please submit your entries . . . . Please take a look at this video for instruction on how to submit your entries.
 • Fotoklubben Fokusera Flen 21. juni 2019
  I Oktober 2018 mottog vår klubb (Fotoklubben Fokusera Flen) ett arbetsstipendium från NFFF (Nordiska Förbundet för Fotografi). Den 18:e oktober gick startskottet för vår första utställning. Flens Bibliotek skulle under hösten inviga sitt nya ”Gallerirum”, och vår klubb var första utställare. Bidraget gjorde att kunde vi köpa BÅDE ramar och passepartouter, samt låta printa bilderna […]
 • Nordiske mestere 2019 20. april 2019
  Gratulerer til Marc Sabat, Finland Nordisk mester i klasse farger! Gratulerer til Bjarne Hyldgaard, Danmark! Nordisk mester i klasse monokrom! Alle resultater

Nordiske fotoorganisasjoner

Nordic Society of Photography (NFFF) Norsk fotohistorisk forening Fellesorganisasjonen Foto-Norge Selskabet for Dansk Fotografi (SDF) Suomen Kameraseurojen Litto Ry (SKsl) Riksförbundet Svensk Fotografi (RSF)