Resultater 28. Hønefoss 2018

Resultater 28. Hønefoss 2018

Resultatene fra 28. Hønefoss 2018 er klare! Arrangøren kan melde om stor respons, med 123 deltagere i alle aldre og fra nesten hele landet som bidro med tilsammen 491 bilder.

Årets jury besto av frilansfotograf Per Martin Nordli, Andreas Grinde og Kjell Ole Bakkene.

 • Beste fotograf – gullplakett og pengepremie: Cathrin Flate Reiten, Skodje Fotoklubb
 • Beste naturbilde – gullplakett og kompaktkamera: «Snacktime», Atle Sveen, Moelv Kameraklubb
 • Beste menneskeportrett – gullplakett og kompaktkamera: «Perfect vision», Cathrin Flate Reiten, Skodje Fotoklubb
 • Beste HØKK-fotograf – gullplakett: Barbro Wilson Hagen, Inger Hurum, Lars-Anders Mosskull, Svein Hurum
 • Beste fotoklubb – gullplakett: Skodje Fotoklubb

Beste bilde

Gullplakett og NSFF-pokal:
«Perfect vision», Cathrin Flate Reiten, Skodje Fotoklubb

Sølvplakett:
«Snacktime», Atle Sveen, Moelv Kameraklubb
«Two in one», John Olav Westlie, Rakkestad Fotoklubb

Bronseplakett:
«Lauvnesvannet», Jan Erik Engan
«Fighting in the air», Gaute Frøystein, Bodø Fotoklubb
«Surfboard», Peter Elias Hoddevik, Skodje Fotoklubb

Hele resultatlisten ser du på HØKKs nettsider.

Beste menneskeportrett og Beste bilde: "Perfect vision", Cathrin Flate Reiten

Om skribenten

Birgit Fostervold

Nestleder i NSFF, redaktør for NSFF Magasin og nsff.no. Medlem i Homborsund fotoklubb. Ivrig entusiast med forkjærlighet for rust og patina. Ser gjerne verden i et bøyd perspektiv, gjennom diverse Lensbaby-optikk.

Sporinger / Pingback

 1. 28 Hønefoss 2018 | Norsk Selskap for Fotografi - […] Oppdatert desember 2018: Resultater finner du nå i NSFF Magasin! […]

Legg igjen kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *

Dette nettstedet bruker Akismet for å redusere spam. Lær om hvordan dine kommentar-data prosesseres.

Oppslagstavla

FOR TIPS OG NYHETER I KORTFORM

Tips oss om stort og smått fra ditt distrikt! magasinet@nsff.no

RSS SISTE FRA NSFF.NO

 • Resultatene fra 28th FIAP Colour Biennial er klare! 9. juli 2019
  Resultatene fra 28th FIAP Colour Biennial er klare! I printklassen gikk Spania av med seieren, mens Russland tok førsteplassen i den digitale klassen. Besøk nsff.no for mer informasjon fra Norsk Selskap for Fotografi.
 • NSFF-vinnere i CEWE Photo Award 2019 er kåret! 9. juli 2019
  Medlemmene i NSFF har blitt utfordret av vår sponsor CEWE Japan Photo til å delta i deres verdensomspennende fotokonkurranse CEWE Photo Awards. Nå er vinnerne kåret! Besøk nsff.no for mer informasjon fra Norsk Selskap for Fotografi.
 • Vi minner om stipendfrister – NSFF og NFFF 9. juli 2019
  Bruk sommeren til å planlegge ditt neste fotoprosjekt! Henholdsvis 30. september og 1. oktober er søknadsfrister for arbeidsstipend fra det nordiske forbundet; NFFF, og fra NSFF. Besøk nsff.no for mer informasjon fra Norsk Selskap for Fotografi.
 • Canon-uke hos CEWE Japan Photo! 24. juni 2019
  CEWE Japan Photo kjører Canon-uke – det betyr mange gode tilbud på kamera og optikk fra Canon, samt en del tilbehør! Besøk nsff.no for mer informasjon fra Norsk Selskap for Fotografi.
 • Resultater fra NM i Film 2019 3. juni 2019
  (Oppdatert 9.6 med linker til resultatene) Juryens kommentarer: For 2019 ble det levert inn 23 filmer. Aktive grep i fiksjonsfilmene belønnes. Sett formålet i dokumentasjonsfilmene. Alle filmer har fått kommentarer, og det er gitt poeng etter evalueringsskjemaet så godt det har latt seg gjøre. Besøk nsff.no for mer informasjon fra Norsk Selskap for Fotografi.

RSS NFFF (nordic.photo )

 • Fotoklubben Fokusera Flen 21. juni 2019
  I Oktober 2018 mottog vår klubb (Fotoklubben Fokusera Flen) ett arbetsstipendium från NFFF (Nordiska Förbundet för Fotografi). Den 18:e oktober gick startskottet för vår första utställning. Flens Bibliotek skulle under hösten inviga sitt nya ”Gallerirum”, och vår klubb var första utställare. Bidraget gjorde att kunde vi köpa BÅDE ramar och passepartouter, samt låta printa bilderna […]
 • Nordiske mestere 2019 20. april 2019
  Gratulerer til Marc Sabat, Finland Nordisk mester i klasse farger! Gratulerer til Bjarne Hyldgaard, Danmark! Nordisk mester i klasse monokrom! Alle resultater
 • Gun-Inger Arvidsson 31. mars 2019
  Innlandsbanan norra del LuspebrygganStationshuset uppfördes 1946 och revs 1980. Där fanns expeditions och väntsalsbyggnad samt bockkran. Det låg vid Stora Lulevatten. Under 1940-talet började Luspebryggan fungera som plattform för fiskeverksamheten med sjöflygplan. Flygverksamheten försvann dock från området då det översvämmades 1975 i samband med att Vattenfall höjde dämningsgränsen för Porjus kraftverk. Före sista höjningen av […]

Nordiske fotoorganisasjoner

Nordic Society of Photography (NFFF) Norsk fotohistorisk forening Fellesorganisasjonen Foto-Norge Selskabet for Dansk Fotografi (SDF) Suomen Kameraseurojen Litto Ry (SKsl) Riksförbundet Svensk Fotografi (RSF)