Narvik Kameraklubb med utandørsutstilling «Årstider i Arktis»

Narvik Kameraklubb med utandørsutstilling «Årstider i Arktis»

Narvik Kameraklubb opna klubben si første utandørsutstilling «Årstider i Arktis» 2. desember. 13 bilder på 1,5 m x 1 m trykt på aluminium er montert opp midt i sentrum like utanfor det nye biblioteket i Narvik.

Dette er noko klubben har jobba med i over 1,5 år og me er strålane fornøyd med resultatet. Det var også Roger Bergersen, som stod for den offisielle opninga. Han er dagleg leiar for Forte Narvik, som eig bygingen. Det vart servert gløgg til alle oppmøtte.

Me hadde i utgangspunktet invitert Statsminister Erna Solberg til å ta den offisielle opninga når ho likevel var i Narvik i samband med opning av Hålogalandsbrua 9. desember, men ho hadde dessverre ikkje plass i programmet til oss.

12 av bildene er frå klubben sine medlemmar. Sidan Nordkraft er ein av hovudsponsorane våre, vart det holdt ein intern konkurranse blant dei tilsette, der Simon Stokvold trakk det lengste strået og fekk delta med eit bilde.

I tillegg har CEWE Japan Photo sponsa utstillinga med 25 % rabatt på bildeproduksjonen. Sparebanken Narvik også har bidratt økonomisk.

Her er alle deltakande bilder frå venstre mot høgre:

 • Ørnulf Jenssen – Nordlys over Tømmervika
 • Ebba T. Jenssen – Svalbardpoesi
 • Bjarte Hoff – Swans on Ice
 • Unni Andreassen – Vår i nord
 • Rita Anne Berntsen – Frihet i nord
 • Per Gunnar Mørk – Fra Kabelvåg
 • Stig-Roland Knutsen – Vi strekker oss
 • Eila Tarvudd Sundby – September
 • Halvard Larssen – Stetind i kveldssol
 • Per Granaune – Ballesvika IX
 • Ebba T. Jenssen – Svalbardryper
 • Bjarte Hoff – Lofotfiske i snøvær
 • Simon Stokvold – På kanten

Utstillinga blir hengande i fleire veker, så lenge klubben får lov.

Sjå også denne artikkelen på klubben si heimeside med fleire bilder frå opninga.

Om skribenten

Bjarte Hoff

Leder av Narvik Kameraklubb. Styremedlem i NSFF, konkurranseansvarlig og årbokredaktør.

Legg igjen kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *

Dette nettstedet bruker Akismet for å redusere spam. Lær om hvordan dine kommentar-data prosesseres.

Oppslagstavla

FOR TIPS OG NYHETER I KORTFORM

Tips oss om stort og smått fra ditt distrikt! magasinet@nsff.no

RSS SISTE FRA NSFF.NO

 • NSFF film- og fototreff i Sandnes høsten 2020 10. desember 2019
  Med det planlagte treffet i Sandnes høsten 2020 ønsker NSFF å nå alle dere med filminteresse og alle som er nysgjerrige på å lage historier med varierte bilder i en serie. Besøk nsff.no for mer informasjon fra Norsk Selskap for Fotografi.
 • Programmet for Norsk Naturfotofestival 2020 er klart 9. desember 2019
  Norsk Naturfotofestival 2020 har programmet klart, og vi minner om at NSFF-medlemmer har tilbud om early-bird-priser på festivalpass. Besøk nsff.no for mer informasjon fra Norsk Selskap for Fotografi.
 • Delta på NSFF landslag i 20th FIAP Nature Biennial 2020 8. desember 2019
  NSFF stiller med landslag i 20th FIAP Nature Biennial 2020. Deltakelsen er gratis og hver deltaker kan levere inn fire bilder for vurdering til hvert tema. Besøk nsff.no for mer informasjon fra Norsk Selskap for Fotografi.
 • Send inn dine bilder for vurdering til Årbok 2019! 3. desember 2019
  Det er nå åpnet for innlevering av bilder til NSFF Årbok 2019. Alle registrerte medlemmer i NSFF i 2019 kan delta. Temaet er som vanlig fritt, men bildene må være tatt i løpet av 2019. Besøk nsff.no for mer informasjon fra Norsk Selskap for Fotografi.
 • 2680 Vågå – til spesialpris for NSFF 2. desember 2019
  Boka "2680 Vågå" forteller 30 års historie om Krogvold Workshop i tekst og bilder. NSFF-medlemmer kan nå bestille boka til redusert pris og fastsatt fraktkostnad. Besøk nsff.no for mer informasjon fra Norsk Selskap for Fotografi.

RSS NFFF (nordic.photo )

 • 4th Nordic Circuit 12. august 2019
  Welcome to the 4th nordic Circuit. Please read the conditions/invitation Please submit your entries . . . . Please take a look at this video for instruction on how to submit your entries.
 • Fotoklubben Fokusera Flen 21. juni 2019
  I Oktober 2018 mottog vår klubb (Fotoklubben Fokusera Flen) ett arbetsstipendium från NFFF (Nordiska Förbundet för Fotografi). Den 18:e oktober gick startskottet för vår första utställning. Flens Bibliotek skulle under hösten inviga sitt nya ”Gallerirum”, och vår klubb var första utställare. Bidraget gjorde att kunde vi köpa BÅDE ramar och passepartouter, samt låta printa bilderna […]
 • Nordiske mestere 2019 20. april 2019
  Gratulerer til Marc Sabat, Finland Nordisk mester i klasse farger! Gratulerer til Bjarne Hyldgaard, Danmark! Nordisk mester i klasse monokrom! Alle resultater

Nordiske fotoorganisasjoner

Nordic Society of Photography (NFFF) Norsk fotohistorisk forening Fellesorganisasjonen Foto-Norge Selskabet for Dansk Fotografi (SDF) Suomen Kameraseurojen Litto Ry (SKsl) Riksförbundet Svensk Fotografi (RSF)