Narvik Kameraklubb med utandørsutstilling «Årstider i Arktis»

Narvik Kameraklubb med utandørsutstilling «Årstider i Arktis»

Narvik Kameraklubb opna klubben si første utandørsutstilling «Årstider i Arktis» 2. desember. 13 bilder på 1,5 m x 1 m trykt på aluminium er montert opp midt i sentrum like utanfor det nye biblioteket i Narvik.

Dette er noko klubben har jobba med i over 1,5 år og me er strålane fornøyd med resultatet. Det var også Roger Bergersen, som stod for den offisielle opninga. Han er dagleg leiar for Forte Narvik, som eig bygingen. Det vart servert gløgg til alle oppmøtte.

Me hadde i utgangspunktet invitert Statsminister Erna Solberg til å ta den offisielle opninga når ho likevel var i Narvik i samband med opning av Hålogalandsbrua 9. desember, men ho hadde dessverre ikkje plass i programmet til oss.

12 av bildene er frå klubben sine medlemmar. Sidan Nordkraft er ein av hovudsponsorane våre, vart det holdt ein intern konkurranse blant dei tilsette, der Simon Stokvold trakk det lengste strået og fekk delta med eit bilde.

I tillegg har CEWE Japan Photo sponsa utstillinga med 25 % rabatt på bildeproduksjonen. Sparebanken Narvik også har bidratt økonomisk.

Her er alle deltakande bilder frå venstre mot høgre:

 • Ørnulf Jenssen – Nordlys over Tømmervika
 • Ebba T. Jenssen – Svalbardpoesi
 • Bjarte Hoff – Swans on Ice
 • Unni Andreassen – Vår i nord
 • Rita Anne Berntsen – Frihet i nord
 • Per Gunnar Mørk – Fra Kabelvåg
 • Stig-Roland Knutsen – Vi strekker oss
 • Eila Tarvudd Sundby – September
 • Halvard Larssen – Stetind i kveldssol
 • Per Granaune – Ballesvika IX
 • Ebba T. Jenssen – Svalbardryper
 • Bjarte Hoff – Lofotfiske i snøvær
 • Simon Stokvold – På kanten

Utstillinga blir hengande i fleire veker, så lenge klubben får lov.

Sjå også denne artikkelen på klubben si heimeside med fleire bilder frå opninga.

Om skribenten

Bjarte Hoff

Leder av Narvik Kameraklubb. Styremedlem i NSFF, konkurranseansvarlig og årbokredaktør.

Legg igjen kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *

Dette nettstedet bruker Akismet for å redusere spam. Lær om hvordan dine kommentar-data prosesseres.

Oppslagstavla

FOR TIPS OG NYHETER I KORTFORM

Tips oss om stort og smått fra ditt distrikt! magasinet@nsff.no

RSS SISTE FRA NSFF.NO

 • Rabattert deltagelse på workshop «Folk og portretter» 11. august 2019
  NSFF kan tilby rabattert plass på Erik Nordbys workshop "Folk og portretter". Dette er et 12-ukers kurs med personlig oppfølging online og to kurstreff. Besøk nsff.no for mer informasjon fra Norsk Selskap for Fotografi.
 • Invitasjon til NM i Foto høsten 2019 29. juli 2019
  Velkommen til NM i Foto 2019, del to, høstrunden. Innleveringsfrist for denne runden er 15. september. Bundet tema har tittelen "Fremskritt?". Besøk nsff.no for mer informasjon fra Norsk Selskap for Fotografi.
 • Resultatene fra 28th FIAP Colour Biennial er klare! 9. juli 2019
  Resultatene fra 28th FIAP Colour Biennial er klare! I printklassen gikk Spania av med seieren, mens Russland tok førsteplassen i den digitale klassen. Besøk nsff.no for mer informasjon fra Norsk Selskap for Fotografi.
 • NSFF-vinnere i CEWE Photo Award 2019 er kåret! 9. juli 2019
  Medlemmene i NSFF har blitt utfordret av vår sponsor CEWE Japan Photo til å delta i deres verdensomspennende fotokonkurranse CEWE Photo Awards. Nå er vinnerne kåret! Besøk nsff.no for mer informasjon fra Norsk Selskap for Fotografi.
 • Vi minner om stipendfrister – NSFF og NFFF 9. juli 2019
  Bruk sommeren til å planlegge ditt neste fotoprosjekt! Henholdsvis 30. september og 1. oktober er søknadsfrister for arbeidsstipend fra det nordiske forbundet; NFFF, og fra NSFF. Besøk nsff.no for mer informasjon fra Norsk Selskap for Fotografi.

RSS NFFF (nordic.photo )

 • 4th Nordic Circuit 12. august 2019
  Welcome to the 4th nordic Circuit. Please read the conditions/invitation Please submit your entries
 • Fotoklubben Fokusera Flen 21. juni 2019
  I Oktober 2018 mottog vår klubb (Fotoklubben Fokusera Flen) ett arbetsstipendium från NFFF (Nordiska Förbundet för Fotografi). Den 18:e oktober gick startskottet för vår första utställning. Flens Bibliotek skulle under hösten inviga sitt nya ”Gallerirum”, och vår klubb var första utställare. Bidraget gjorde att kunde vi köpa BÅDE ramar och passepartouter, samt låta printa bilderna […]
 • Nordiske mestere 2019 20. april 2019
  Gratulerer til Marc Sabat, Finland Nordisk mester i klasse farger! Gratulerer til Bjarne Hyldgaard, Danmark! Nordisk mester i klasse monokrom! Alle resultater

Nordiske fotoorganisasjoner

Nordic Society of Photography (NFFF) Norsk fotohistorisk forening Fellesorganisasjonen Foto-Norge Selskabet for Dansk Fotografi (SDF) Suomen Kameraseurojen Litto Ry (SKsl) Riksförbundet Svensk Fotografi (RSF)