NSFF viser bilder fra ungdomsmedlemmer på Fotografiets Dager i Horten

NSFF viser bilder fra ungdomsmedlemmer på Fotografiets Dager i Horten

Førstkommende helg er det igjen duket for markering av fotografiets fødselsdag på Preus Fotomuseum. De siste årene er arrangementet utvidet fra én til hele tre dagers feiring, og heter nå Fotografiets Dager. NSFF stiller som vanlig med informasjonsstand, og håper å treffe mange medlemmer i løpet av arrangementet!

Standen vår i år vil fokusere på våre ungdomsmedlemmer; vi viser de premierte bildene fra årets første NM-runde samt bildene til ungdomslandslaget som vant FIAP gullmedalje med en flott andreplass i 39th FIAP Youth Digital Biennial. Du kan også få med deg en gratis årbok eller to av tidligere årganger, eller kjøpe den siste utgaven dersom du skulle ønske det.

Også i år er NSFF sterkt representert i den juryerte utstillingen; 12 av de 50 utvalgte er medlem av fotoklubber tilknyttet NSFF. Oslo Kamera Klubb og lokale Tønsberg Kamera Klubb er sterkest representert, med tre deltagere hver. Listen består av disse fotografene:
Aase Marie Dahl (Oseberg Photo Society) • Birgit Fostervold (Homborsund fotoklubb) • Ellen Cecilie Fleischer (Asker og Bærum Fotoklubb) • Finn Rune Christiansen (Fredrikstad Fotoklubb) • Hans Ertzeid Mathisen (Tønsberg Kamera Klubb) • Jan Erik Bamrud (Drammen Fotoklubb) • Kjersti Holst (Oslo Kamera Klubb) • Mona Myklebust (Oslo Kamera Klubb) • Nina Jonsson (Moss Fotoklubb) • Svein Halmrast (Tønsberg Kamera Klubb) • Tore Borg Larsen (Oslo Kamera Klubb) • Trond Jonassen (Tønsberg Kamera Klubb)

Om skribenten

Birgit Fostervold

Nestleder i NSFF, redaktør for NSFF Magasin og nsff.no. Medlem i Homborsund fotoklubb. Ivrig entusiast med forkjærlighet for rust og patina. Ser gjerne verden i et bøyd perspektiv, gjennom diverse Lensbaby-optikk.

Legg igjen kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *

Dette nettstedet bruker Akismet for å redusere spam. Lær om hvordan dine kommentar-data prosesseres.

Oppslagstavla

FOR TIPS OG NYHETER I KORTFORM

Tips oss om stort og smått fra ditt distrikt! magasinet@nsff.no

RSS SISTE FRA NSFF.NO

 • NSFF film- og fototreff i Sandnes høsten 2020 10. desember 2019
  Med det planlagte treffet i Sandnes høsten 2020 ønsker NSFF å nå alle dere med filminteresse og alle som er nysgjerrige på å lage historier med varierte bilder i en serie. Besøk nsff.no for mer informasjon fra Norsk Selskap for Fotografi.
 • Programmet for Norsk Naturfotofestival 2020 er klart 9. desember 2019
  Norsk Naturfotofestival 2020 har programmet klart, og vi minner om at NSFF-medlemmer har tilbud om early-bird-priser på festivalpass. Besøk nsff.no for mer informasjon fra Norsk Selskap for Fotografi.
 • Delta på NSFF landslag i 20th FIAP Nature Biennial 2020 8. desember 2019
  NSFF stiller med landslag i 20th FIAP Nature Biennial 2020. Deltakelsen er gratis og hver deltaker kan levere inn fire bilder for vurdering til hvert tema. Besøk nsff.no for mer informasjon fra Norsk Selskap for Fotografi.
 • Send inn dine bilder for vurdering til Årbok 2019! 3. desember 2019
  Det er nå åpnet for innlevering av bilder til NSFF Årbok 2019. Alle registrerte medlemmer i NSFF i 2019 kan delta. Temaet er som vanlig fritt, men bildene må være tatt i løpet av 2019. Besøk nsff.no for mer informasjon fra Norsk Selskap for Fotografi.
 • 2680 Vågå – til spesialpris for NSFF 2. desember 2019
  Boka "2680 Vågå" forteller 30 års historie om Krogvold Workshop i tekst og bilder. NSFF-medlemmer kan nå bestille boka til redusert pris og fastsatt fraktkostnad. Besøk nsff.no for mer informasjon fra Norsk Selskap for Fotografi.

RSS NFFF (nordic.photo )

 • 4th Nordic Circuit 12. august 2019
  Welcome to the 4th nordic Circuit. Please read the conditions/invitation Please submit your entries . . . . Please take a look at this video for instruction on how to submit your entries.
 • Fotoklubben Fokusera Flen 21. juni 2019
  I Oktober 2018 mottog vår klubb (Fotoklubben Fokusera Flen) ett arbetsstipendium från NFFF (Nordiska Förbundet för Fotografi). Den 18:e oktober gick startskottet för vår första utställning. Flens Bibliotek skulle under hösten inviga sitt nya ”Gallerirum”, och vår klubb var första utställare. Bidraget gjorde att kunde vi köpa BÅDE ramar och passepartouter, samt låta printa bilderna […]
 • Nordiske mestere 2019 20. april 2019
  Gratulerer til Marc Sabat, Finland Nordisk mester i klasse farger! Gratulerer til Bjarne Hyldgaard, Danmark! Nordisk mester i klasse monokrom! Alle resultater

Nordiske fotoorganisasjoner

Nordic Society of Photography (NFFF) Norsk fotohistorisk forening Fellesorganisasjonen Foto-Norge Selskabet for Dansk Fotografi (SDF) Suomen Kameraseurojen Litto Ry (SKsl) Riksförbundet Svensk Fotografi (RSF)